»Trenutna oblast je pri zakonodaji, ki se tiče kmetijstva in okolja, večkrat podlegla javnosti všečnemu zagovarjanju varovanja okolja in živali brez upoštevanja stroke. To ni dobro niti za kmete niti za širšo družbo. Koliko energije gre v prazno zaradi tega, ker se premalo in preslabo posluša in razume kmete in našo kmečko realnost.«
»Ob poenostavitvi skupne kmetijske politike bodo kmetje lažje prispevali tudi k varovanju okolja, saj so to pripravljeni storiti.«
»Vse, ki ste zdravi in lahko delate ter ste radi tudi na svežem zraku oz. se gibate tam, kjer pridelovalci trenutno najbolj intenzivno delajo, pozivam, slovenski kmetje vas tokrat res potrebujejo.«
»Zdi se, da je kmetom pogosto odvzetih celo tistih pet svoboščin, ki jih priznavamo živalim: odsotnost lakote, žeje in podhranjenosti, odsotnost bolečin, poškodb in bolezni, preprečevanje strahu in neugodja, možnost izvajanja živalski vrsti značilnega vedenja in zagotovitev primernega okolja.«
»Kmetje si leta, ki se izteka, ne bi nikoli več želeli, da se ponovi.«
»Nadaljnjih sestankov delovnih skupin se ne bomo več udeleževali, ker naše zahteve niso uresničene.«
»Če bomo želeli, da kmetije obstanejo, moramo poskrbeti za kmete in kmetice in za mlade, ki odhajajo s kmetij.«
»Prizadevati si moramo ohraniti ravnotežje, da bomo imeli kmete, ki ne bodo le pametni, ampak bodo lahko tudi preživeli. Sicer se lahko kmetje znajdejo v težavah. Kmetom moramo zagotoviti spoštovanje.«
»Tako hiter odhod s pogajanj daje misliti, da je morda zadaj kaj drugega, in to politika, ne pa dejansko interes, v tem primeru kmetijstva.«
»Slovenke in Slovenci smo se skozi zgodovinsko izkušnjo ustanavljanja naše nam skupne domovine naučili, da smo najbolj uspešni tedaj, ko sodelujemo in smo v izpolnjevanju zadanih ciljev enotni. In na to smo lahko ponosni. Tudi kmet, ki dela na kmetiji, dela za preživetje naroda, dela za kulturo, dela za gospodarstvo, dela za vse, pa tudi zase.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju